شیمی در صنعت دارو, شیمی در صنعت لاستیک, شیمی در صنعت مواد غذایی, شیمی در کشاوزی, لوازم آرایش

استئارات آلومینیوم

استئارات آلومینیوم

استئارات آلومینیوم

استئارات آلومینیوم برای کمک به تعلیق رنگدانه ها در روغن برای جلوگیری از جدا شدن، کاهش مقدار روغن مورد نیاز برای خیس کردن رنگدانه و/یا برای افزایش بدنه رنگ با تشکیل ژل با روغن و در نتیجه نیاز به رنگدانه کمتر استفاده شده است.

ما  را پیشنهاد می کنیم که یک عامل ضد کف، ضخیم کننده و روان کننده است که در صنایع رنگ، سرامیک، لاک و پلاستیک استفاده می شود. سورفکتانت آلومینیوم استئارات یک ماده ضد کف پودری است که عمدتاً در گل های پایه آب استفاده می شود.
اگر از آنها استفاده می کنید، مطمئناً رنگ را به قوام کره ای غلیظ می کنند و از جدا شدن رنگدانه و بایندر در لوله جلوگیری می کنند. توصیه مخالف این نیست که آنها کار را انجام نمی دهند. این بیشتر در مورد به حداکثر رساندن خلوص رنگ و قدرت رنگدانه است که به معنای به حداقل رساندن هرگونه افزودنی است. از آنجایی که موم زنبور عسل سنگین‌تر از استئارات آلومینیوم است.
مونو استئارات آلومینیوم یک ترکیب آلی است که نمکی از اسید استئاریک و آلومینیوم است. دارای فرمول مولکولی Al(OH)2C18H35O2 است. همچنین به آن دی هیدروکسی (اکتادکانوئیک-O-) آلومینیوم یا دی هیدروکسی (استئارات) آلومینیوم نیز گفته می شود.
برای تشکیل ژل در بسته بندی مواد دارویی و در تهیه رنگ برای لوازم آرایشی استفاده می شود. معمولاً در محصولات تجاری بی خطر است، اما ممکن است آلومینیوم در بدن انباشته شود.

ترکیبات

استئارات های فلزی ترکیباتی از اسیدهای چرب با زنجیره بلند با فلزات با ظرفیت های مختلف هستند. مهم ترین استئارات های فلزی از نظر کمیت، استئارات های فلزی آلومینیوم، کلسیم، منیزیم و روی هستند.

مزیت اصلی آنها محدوده استفاده چندگانه آنهاست. مهمترین آنها خواص روان کنندگی، خاصیت جداسازی، آب گریزی، ظرفیت ژل شدن، اثر تثبیت کنندگی، مهار کف، اسید زدا هستند.

استئارات متالیک فنچم در اشکال مختلف محصول موجود است: به صورت پودرهای ریز با سطح بزرگ، به صورت دانه های ریز، به صورت پولک، به صورت پاستیل، به صورت دانه های AV، به صورت دانه های میله ای.

استئارات های فلزی ترکیباتی از اسیدهای چرب با زنجیره بلند با فلزات با ظرفیت های مختلف هستند. برخی از استئارات های فلزی در آب محلول نیستند، در حالی که سایر استئارات ها، یعنی ترکیبات اسیدهای چرب با زنجیره بلند با فلزات قلیایی یا آمونیاک در آب محلول هستند. مهم ترین استئارات های فلزی از نظر تعدادی کاربرد و مقدار تولید، استئارات های فلزی کلسیم، روی، منیزیم و آلومینیوم هستند.

استئارات آلومینیوم

استئارات آلومینیوم

ویژگی ها

استئارات‌های دارای بیشترین اهمیت تجاری از اسیدهای چرب تجاری مشتق می شود از منابع طبیعی تولید می‌شوند و غالب آن‌ها منابعی هستند که عمدتاً حاوی اسید استئاریک و اسیدهای پالمیتیک هستند. با توجه به OH-گروه موجود در مولکول اسید چرب، 12-هیدروکسی استئارات ها معمولاً در حلال های قطبی حل می شوند و نقطه ذوب آنها بالاتر از نمک های فلزی مخلوط اسیدهای عمدتاً استئاریک و پالمیتیک است.

به دلیل طول زنجیره کوتاه‌تر اسید چرب، خواص لورات‌ها تا حد زیادی تحت تأثیر پایه فلزی مربوطه قرار می‌گیرد. خواص اساسی استئارات های فلزی مانند آب گریزی و ژل شدن حفظ می شود، در حالی که خواص روان کنندگی و جداسازی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. در نتیجه پیوند دوگانه موجود در اسید چرب، اولئات ها نقطه ذوب پایین تری نسبت به استئارات های مربوطه دارند.

بر خلاف بسیاری از روان کننده ها و مواد آزاد کننده دیگر، استئارات های فلزی با نقطه ذوب نسبتاً بالا مشخص می شوند. بنابراین، استئارات های فلزی به شکل یک پودر خشک خوب می توانند به عنوان روان کننده خشک (مانند گرافیت) در صورت استفاده در این فرم پودر جامد عمل کنند. در بیشتر موارد، ماهیت آبگریز استئارات های فلزی بسیار مطلوب است.

خواص

خاصیت روان کنندگی و رهاسازی و همچنین آب گریزی از ویژگی های تمام استئارات های فلزی است.

اثرات ویژه این خواص توسط کاتیون، طول زنجیره اسید چرب و برخی دیگر از خواص استئارات فلزی مربوطه (مثلاً محتوای آب کریستالیزاسیون) تعیین می شود.

خواص ژل شدن استئارات آلومینیوم به ویژه موثر است. با این حال، ژل شدن رضایت بخش به نوع استئارات (استئارات تک، دی یا سه پایه)، قطبیت آن و ویسکوزیته و خواص حلال جزء مایع بستگی دارد.

استئارات کلسیم 3014، استئارات منیزیم 4014 و استئارات روی 5012 باید اثرات کمکی را در طیف گسترده ای از ترموپلاستیک ها تثبیت و پردازش کنند. استئارات های آلومینیوم و منیزیم به عنوان بازدارنده کف برای سوسپانسیون های مختلف استفاده می شود.

آلومینیوم استئارات ksk6016 یک ضد کف برای استفاده در سیالات حفاری مبتنی بر آب است. استئارات آلومینیوم در آب نامحلول است و باید با گازوئیل در محل چاه تقریباً 3-5٪ مخلوط شود. سپس مخلوط حاصل را می توان در مخزن گل ریخت تا مشکل کف شدن را کاهش دهد.

استئارات آلومینیوم یک عامل فعال سطحی به شکل پودر است. کشش سطحی سیال را کاهش می‌دهد که به حباب‌ها اجازه تشکیل می‌دهد و هنگامی که با روغن پایه یا گازوئیل مخلوط می‌شود، ویژگی‌های کف‌زدایی عالی از خود نشان می‌دهد.

کاربرد در صنعت پلاستیک

استئارات‌های فلزی که عمدتاً به‌عنوان جاذب‌کننده‌های اسید، روان‌کننده‌ها و عوامل آزادکننده در صنعت پلاستیک استفاده می‌شوند، اهمیت فزاینده‌ای در پردازش مذاب پیدا می‌کنند. علاوه بر بهینه‌سازی تولید، استفاده از استئارات‌های فلزی به پردازنده اجازه می‌دهد تا محصولات نهایی را با سطوح صاف‌تر و اصطکاک کمتر تولید کند.

استئارات های فلزی عمدتاً از مواد خام آلی تولید می شوند. بنابراین، هنگامی که در معرض دمای بیش از حد بالا قرار می گیرند، تمایل به تخریب تا حدی دارند که منجر به تغییر رنگ می شود. Fanchem طیف وسیعی از استئارات‌های فلزی مقاوم در برابر حرارت را توسعه می دهد که هنگام استفاده در ترموپلاستیک‌های شفاف یا رنگ‌های روشن حتی در دماهای پردازش بالا در برابر تغییر رنگ بسیار مقاوم هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *